Moje povídání

Zpátky z Irska

23. září 2011 v 17:58 | Miri
Ano,už jsem zpět. V Irsku to bylo suprový, bydleli jsme kousek od Dublinu, dopoledne jsme měli školu a odpoledne výlety, např. do Dublinu, Galway, Wicklow Mountains, Kilkenny (které se mi mimochodem líbilo nejvíc, obrázek v avataru) a Cliffs of Moher (to jsou útesy na západním pobřeží, na kterých se mimo jiné natáčel i Harry Potter 6- když Harry přistál s Brumbálem u jeskyně, tak to bylo tady, ty útesy, viděli jsme přesně i tu skálu, kde stáli :)). Cestou jsme se stavovali i v Londýně, za to jsem byla moc ráda, protože posledně nám tady šíleně pršelo a letos jsme měli sice pod mrakem, ale jinak bylo hezky, takže jsem z toho měla mnohem lepší dojem a Londýn si u mě značně vylepšil reputaci :D Jinak koncem pobytu v Irsku jsem konečně chytla wifinu, takže jsem mohla trochu komunikovat přes net, ale byla strašně pomalá, tak jsem na blog celkem kašlala a byla hlavně na facebooku. Na blog ani nebyl moc čas, takže se ozývám až nyní.
Jinak všem, kteří u mě měli zamluvené známky, ať už britské, nebo irské-
bohužel se mi nepodařilo sehnat žádné známky navíc, v Irsku vás v každym obchodě pošlou pro známky na poštu, a když jsem konečně narazila na obchod, kde k pohledům prodávali známky, nechtěli mi prodat ani 1 navíc, že prej to maj jen k čumkartám. V Anglii jsem zase narazila na poštu v neděli, která byla samozřejmě zavřená, takže britské známky nemám ani pro sebe, natož na prodej.

Odjíždím na kurz

1. září 2011 v 21:16 | Miri
Ano, opět budu na blog kašlat, ostatně jako skoro celé prázdniny. Zítra odjíždím na kurz angliny do Irska (jestli někdo potřebujete PÁR irských známek, pište mi na mail nebo na Facebook, ale rychle, protože zítra v cca 19h už budu bez netu). Strašně se těším, jedu s nejlepší kámoškou a pojedem přes Londýn♥, ale zároveň jsem koukala na netu že nám bude furt pršet, nebo budou alespoň přeháňky, ale asi víte, co se v Irsku říká- když jsou vidět hory, znamená to, že bude pršet. A když hory vidět nejsou, znamená to, že prší... :D
*Jinak všem pilně studujícím přeji úspěšný začátek nového školního roku :)

Prázdninový režim blogu

2. července 2011 v 9:21 | Miri
Jak jste si možná všimli, už týden jsem nic nepřidala. Teď o prázdninách budu hodně na chatě a přístup k PC mít dlouho nebudu, takže sem nic nepřibude, nechce se mi přednastavovat. Tyhle prázdiny nepojedu k moři (ani se mi nechce, teplý moře nemusim a do Bretaně se už asi v životě nedostanu), někdy v srpnu bych měla jet na 10-14 dní k jedné paní do Vídně a pomáhat jí s 4-letym synkem jako au-pairka, něco si možná přividělám a hlavně si doufám zlepšim svojí němčinu. Pak ještě možná pojedu na pár dní do Švýcarska ke známým..... a co chystáte vy? :-)
btw: zamilovala jsem se do proužků, proto takovejhle design :)

Facebookovská stránka blogu

17. března 2011 v 17:34 | Miri

Možná už jste si před časem všimli, že v horní části stzránky se nachází odkaz na FB stránku blogu, založila jsem jí cca před měsícem, přesně nevím, a zatím tam mám 2 fanoušky :D, vůbec si nestěžuju, za každého dobrodince jsem ráda, ale jen chci oznámit, že jsem se rozhodla, že začnu na facebookovskou stránku blogu také přidávat nové autogramy. (Ano, snažím se vás tam nalákat). Tenhle článek píšu kvůli tomu, že mi přijde zbytečný tam ty fotky vkládat pro 2 fanoušky, proto bych Vás chtěla poprosit, jestli se Vám můj blog alespoň trochu líbí a máte facebook, abyste se tam přidali. Budu se snažit co nejčastěji vkládat nové přírůstky i další novinky. Předem děkuji všem co mojí prosbu vyslyší :)

Jarňáky

12. března 2011 v 9:55 | Miri
Příští týden mám jarní prázdniny a odjíždím mimo civilizaci na chalupu, takže se tu pár dnů neobjevím. Pojedu asi taky někam na 1 den lyžovat, na což se moc těším. Musím to zkrátit, protože dost spěchám, tak se omlouvám. Objevím se tu možná už ve čtvrtek, nevim přesně. Zatim pa

Jedu na lyžák

25. února 2011 v 16:00 | Miri
Jak už jste z titulku článku odvodili, odjíždím na hory. Zítra. Jedeme se školou lyžovat na týden do Rakouska, už druhý rok do toho samého střediska. Moc se těším, protože jsem byla teď týden doma kvůli vyvrknutému kotníku a konečně uvidím lidi. Kotník už mám docela v pořádku, ale pořád musim nosit tu přiblblou bandáž se kterou se nevejdu do žádné normální boty. No to je jedno teď na jiný téma: Přednastavím sem pár článku, ale nečekejte žádné velké množství, objeví se tu max.3, protože mě nesmírně blbne nový blog.cz. Až přijedu, doufám že na mě budou nějaké dopisy čekat, když v poslední době tolik posílám. Jinak ještě k novému stylu na blog.cz- jsem s tím hrozně nespokojená, než se mi podařilo to udělat tak, aby šel text vedle avataru, trvalo mi to asi 20 minut. Chtělo by to manuál, aby mi šlo tvoření článků rychlejc. Navíc obrázky nejdou skoro vložit. Doufám, že s tím blog.cz něco udělá, protože takhle mě to psaní článků ani nebaví.
Zatím Ahoj!

Oznámení k příštímu týdnu

22. ledna 2011 v 8:49 | Miri
Vanessa Hudgens by me
Nevim jestli si na to někdo pamatujete, ale v září jsem byla na týden v Dánsku na výměně. Teď pro změnu přijede jedna Dánka k nám, takže jak už možná tušíte, blog bude asi dost neaktivní. Naštěstí tu bude jen od pondělka do pátku, v pondělí přiletěj a v pátek večer je zase vypoklonkujeme na letiště.
Pokud mi nějaký autogram přijde a já budu mít čas, hodím ho sem, ale nevím nevím, protože máme dost nabitý program. Možná něco přednastavím.
Mějte se Famfárově!  Ahóóój!

Vánoce milované i nenáviděné.

22. prosince 2010 v 21:43 | Miri
Rok utekl a už tu máme další Vánoce. Rozhodla jsem se že krom klasického přání se sem o Vánocích trochu rozepíšu, jestli Vás tenhle článek otraví, přeskočte ho. :)
Vánoce. Pečení cukroví, nakupování dárků, otevírání okének u adventního kalendáře, zpívání koled, otravné školní předvánoční besídky, rozbalování dárků. Ať mají lidé z Vánoc nejraději atmosféru, volno nebo dárky, všichni se na ně určitě těší. Výjmkou nejsem ani já. Ale teď už k psaní. Asi jste čekali, že se tu začnu rozplívat nad tím, jak chutnají vanilkové rohlíčky. Tentokrát se ale budu věnovat tomu, co se mi na Vánocích naopak nelíbí. Navzdory tomu, jak mám Vánoce ráda, je toho spousta.

→Mezi to, co mě nejvíc vadí je celosvětově známý tlouštík Santa Claus. Někdo ho docela snáší, ale mě už tenhle neoholenej dědula leze pěkně na nervy. Proč se na nás musí z televize, reklam a časopisů šklebit právě on? Máme přece vlastní tradici. Ať si ho v amirice namalujou třeba na sochu svobody, mě je to jedno, hlavně ať neleze k nám. Pokud Vás tento problém také zajímá, doporučuji stránku http://anti-santa.cz/
→Další věcí, o které se zmíním jsou dárky. Né že bych je nesnášela, ale jde o tohle- Když se zeptáte v současnosti dětí do 12 let co mají na Vánocích nejraději, zaručeně vám odpoví, že právě dárky. Vědí oni vůbec, proč se Vánoce slaví? Kdo to byl ježíšek? Jak, kde a proč se vlastně narodil? Ne. Chápu, že Češi jsou převážně atheisté, ale v tomhle by měli mít jasno. Neni důležitý, jestli někomu dáte dárek za 20 korun nebo za 5 tisíc. I malá maličkost určitě potěší. Dřív dostaly děti k vánocům jedny pletený rukavice a taky jim to stačilo.
Stres a shon. Před Vánocemi se toto slovo zvlášť často skloňuje. Nesnášim předvánoční nesmyslné shánění superdarů po obchodních centrech, nenávidim fronty v obchoďácích a narvaná hračkářství se santou držícím růžovovlasý bárbíny za výlohou. Vánoce jsou i o jiných věcech než jsou dárky a přiblblé suvenýry.
Výlev je u konce.

Všem návštěvníkům a spřáteleným blogařům přeji pěkné a pohodové prožití Vánoc a pěkný Nový rok. Ať se Vám splní vaše přání a sny a stále Vám chodí plno autogramů. Veselé Vánoce!

Vánoce

Pomoc s identifikací

23. listopadu 2010 v 16:02 | Miri
Nedávno jsem dostala od kamarádky několik krásných autogramů, bohužel ale u některých nevím, komu patří. Proto bych vás chtěla poprosit o pomoc. Pokud náhodou někdo z vás bude vědět, komu tyto podpisy patří, ozvěte se prosím do komentářů. Předem děkuji.

1. Autogram by měl být získán někdy v roce 1962-63. Z podpisu jsem bohužel nic nevyluštila.
neznámý

2. Autogram by měl být též získán někdy v letech 62-63, Z podpisu jsem poznala křestní jméno- Zdeňka. Příjmení zdá se začíná na B, možná je to Bedová či něco takového. Prosím o pomoc.
neznámá

Back in Czech

18. září 2010 v 10:14 | Miri
Phoebe Tonkin by me
Tram-tada-datata-tatata-tá! Jsem zpět z Dánska., popisovat se mi to celý nechce, jsem příerně líná to všechno vyťukávat, Tak to jenom shrnu. Naše škola je zapojena do takového projektu spolu s 5 dalšími školami z celé Evropy. Každý školní rok se koná setkání v jedné ze škol, kam přijede kolem 20 dětí z každé školy, tentokrát jsme jeli do Dánska. Opět jsme byli ubytováni v rodinách, já jsem se dostala do muslimské rodiny, byli všichni děsně milý a pohostiní. 1.den jsme ve škole dělali různé projekty, my jsme šili na šicím stroji. Odpol. mě vzala dánka na tamní pláž, brr studený moře. Druhý den jsme jeli do Kodaně, která byla od městečka ve kterém jsme bydleli vzdálená asi půl hodiny jízdy vlakem. ,,viděli" jsme malou mořskou vílu, která je v současnosti v Šanghaji na Expu, takže na jejím původním místě je nainstalována obrazovka s přímím přenosem z Expa. U královského paláce jsme se chtěli vyfotit se strážemi, tak tam vedle něj naklusáme, a on že chce mít metr odstup. Na tohle byli fakt háklivý. Dále jsme nevynechali ani zábavní park Tivoli, který je naprosto kouzelný. Já atrakce obecně zbožňuju, takže skvělej zážitek. Další den byl ve znamení sportu, na nás vyšel Kriket, to je nějaký podivný sbírání a házení míčků, nikdo to vůbec nepochopil, ehm, pravidla v dánštině jsou docela oříšek :-) Odpoledne jsme byli nakupovat. Poslední den byl takový, no řeknu to narovinu, smrdutý. Vzali nás do spalovny odpadků, kde nám řikali že plasty patřej do oranžový popelnice a potom nám chlapík ukazoval jak jezděj náklaďákama po odpadkový hoře, fakt vůně.Odpoledne jsem si začala balit a včera jsme dopoledne odjeli.

Pravidlo o kopírování

6. září 2010 v 13:27 | Miri
Miss Fanning by me
Tak, dělám to nerada, ale bohužel musím. Protože se vyskytli případy, že z tohoto blogu někteří jedinci kopírovali bez zdroje a ještě k tomu napsali tučným písmem ,, Nekopírovat, autorská tvorba", donutilo mě to napsat pravidla. Bejvaj vždycky taková snůška blbostí, to uznávám, ale aby si někdo přisvojoval moje články, to už je na mě příliš. Proto Vás žádám, abyste při kopírování vždy uvedli zdroj. To se týká jak článku a Autogramů, tak i všech avatarů na tomto blogu. Vše je má tvorba!  Pokud ještě někde uvidím kopírování bez zdroje, tak si mě nepřejte, už se naštvu a fakt to nahlásím na blog.cz. Jako takovou ,,prevenci" jsem začala k fotkám psát odkaz na blog.
P.S.- Odepsala mi Dakota, proto ten av :-)

Mé vysněné Autogramy- z dob minulých

23. srpna 2010 v 20:12 | Miri
Tak jsem zpět a rozhodla jsem se napsat článek o autogramech, po kterých toužím ze všeho nejvíc. Mám je rozdělené do  několikia ,,kategorií".
V té první jsou autogramy osobností již nežijících.


Agatha Christie
Tak po tomto autogramu toužím snad ze všech nejvíc. Agatha Christie byla famózní britská spisovatelka, ehm kdo jí nezná, styďte se! :-) Její postavy aHercule Poirot a Miss Marple zná každý fanoušek detektivek. Její knížky mám ze všeho nejradši, už jsem jich přečetla přes 15 a teď mám zrovna rozečtenou Ohlášenou vraždu. Agatha je můj veliký vzor, co se psaní týče. Sama se snažím psát také detektivky, zatím jsem napsala jednu a na druhou mám námět :-)

Louis de Funes
Tak tohoto herce snad nemusím ani představovat, zkrátka stačí říct Četník. Tento skvělý francouzský herec si zahrál v desítkách komedií, ať už je to z filmové série Četník, nebo komedie Tonoucí se stébla chytá, Senzační prázdniny, Tetovaný, Na stromě, Jeden hot a druhý čehý, Hibernatus, pošetilost mocných, Zelňačka, Fantomasové.. eh, pokračování vás raději ušetřím.
PS: Zdendo, schválně jestli uhádneš, odkud mám fotku? :-)
Jean Gabin
Další skvělý herec francouzského filmu, např. tetovaný. Byl úžasně charismatický. Moc bych jeho autogram chtěla mít, je to jeden z mých nejoblíbenějších francouzských herců.

Zdroje fotek:
google.com
zdendovi-autogramy.blog.cz

Jsem na chvilku zpět aneb monolog o poštovném.

14. srpna 2010 v 8:07 | Miri
Kristen Stewart
Jak už název článku napovídá, vrátila jsem se do civilïzace :-). Ne na dlouho. Budu tu do pondělka nebo úterka, pak zase frčím jinam. Za tu dobu sem přidám nějaké ty nové i staré úspěchy, možná i něco přednastavím na dobu, co tu nebudu. A teď k současným faktům- Bude se zdražovat poštovné do zahraničí, sakra. Dost mě to štve, prej že Češi píšou málo do světa. My bysme měli mít slevy! :-) Pro bližší info o cenách klikněte zde. Včera jsem si nakoupila několik písmenkových známek do zásoby, éčka a zetka. Zatim mám od káždých 18, na poště jsem nechala přes 600, ale chtěla bych si ještě nějaké přikoupit. Pro ty, co nevědí- písmenkové známky totiž platí i po zdražení poštovného, vlastně i po zavedení eura. Takže je můžete mít doma třeba několik let a stále platí. I když já osobně nejsem zrovna přítel těchto známek, tak jsem si je koupila. Uff, už končím, chci ještě přidat nějaké autogramy.

Autogramové fórum v češtině!

11. srpna 2010 v 6:38 | Miri
Emma Watson
---Přednastaveno---
 Tak si říkám, že nakonec přece jen něco přednastavím a když už článek, tak proč ne o nějaké ,,super novince" o které nejspíš už všichni víte? :) A taky, proč neudělat tomuto fóru reklamu...
Tak už abych se rozpovídala. Toto fórum je 1. česko slovenské autogramové fórum. Doteď mohli čeští sběratelé komunikovat maximálně přes Lide.cz, kde je založena diskuze pro sběratele, nebo přes nějaké to zahraniční forum, typu Fanmail, nebo Autograph palace. A teď už máme svoje fórum :-). Myslím, že je skvělý že se jeden sběratel "obětoval" a založil něco takového. Sběratelé kteří se chtějí pochlubit se svými podpisy a zároveň nemají svůj web se tam můžou nakrucovat o sto šest, můžete nabízet co máte na výměnu, můžete se poptávat, zkrátka je to podobné jak fanmail, akorát se už nemusít mučit nad angličtinou :-)
-----------------------------------------------
Nedávno jsem dostala DVDíčko HP6, protojsem udělala ten av :-)

Nabízím zahraniční známky na výměnu

28. července 2010 v 9:59 | Miri
Tak a jsem zpět. Nabízím tyto známky na výměnu, nikoli prodej. Neměním jew za české známky.
Brzy budu mít na výměnu i známky kanadské ale ty jsou zatím zamluvené.
 Scháním hlavně známky USA.
StátPočet Známek
Velká Británie5
Francie5-7
Německo4-5
Itálie1-2
Švácarsko1

V případě zájmu mě kontaktujte na e-mail ben.miri@seznam.cz nebo do zprávy autorovi.

Nové úspěchy

24. května 2010 v 19:43
tak za tu dobu co jsem tu nebyla se mi to docela rozrostlo. Hlavně díky odobním setkáním. Teď píšu ze školy, nevím kdy se tu zas ukážu, ale až nám internet doma zase půjde přidám foto.
autogramy poštou:
Josef Váňa
Osobně:
Jan Tříska
Karel Schwarzenberg
Eva Holubová
Táňa Fischerová
hudebníci z Pražského Jara
členové TOP 09
Dostala jsem:
od mé úžasné kamarádky jsem dostala můj vytoužený autogram, autoram Pierra Brice alias Vinetua. Mám z něj obrovskou radost :) Psala jsem mu totiž jednou, ale jak jsem záhy zjistila tak na špatnou adresu.

Památníček s autogramy

7. dubna 2010 v 18:17 | Miri
Tak teď se radostí asi opravdu počůrám . Dneska mi přišel poštou tento úžasný památníček, koupila jsem ho na aukru za 1000,- Kč, což není zas tolik, když povážíte jaké autogramy v něm jsou. Tak a jdu vypisovat.

Podpisy v památníku:
Eduard Cupák,Marie Vášová,Jaroslav Vojta,Miroslav Horníček,Miloš Kopecký,Alena Vránová,Otto Lackovič,Iveta Simonová,Milan Chladil,Irena Kačírková,Miloš Nedbal,Otomar Krejča,Luděk Munzar,Gustav Heverle,Ladislav Pešek,Miriam Hynková,Zdenka Hadrbolcová,Václav Sloup,Ljuba Hermanová,Marie Tomášková,Standa Procházka,Jan Skopeček,Jiří Vala,Jaroslav Vojta,Jarmila Krulišová,Antonie Hegerlíková,Jiřina Švorcová,Jan Přeučil,Dana Medřická,Vlasta Fabiánová,Jiří Sovák,Vlasta Brodský,Jaroslav Moučka,Bohuslav Záhorský,Josef Kemr,Josef Bek,Rudolf Deyl,Vlasta Chramostová,Josef Zíma,Jaroslav Marvan,Ladislav Boháč,Jaroslava Tvrzníková,Lubomír Lipský,Eduard Dubský,Jaromír Spal,Václav Voska,Luděk Sobota,Aťka Janoušková,Helena Růžičková,Jan Tříska, Josef Beyvl ,Zorja Šichmurzajeva a Světlana Kokonina

Postupně sem budu dávat fotky, je toho ale hodně, takže to bude trvat delší dobu. Přidávám nějaké foto:

Památníček
Památník- Vlastimil Brodský
Památník
Památník-Kopecký a Horníček

Specializace (?)

24. března 2010 v 21:34 | Miri
Tak mě napadlo si po delší době napsat nějaký ten článek jen tak, to znamená článek plný mých řečí. Nevím jestli to byl dobrý nápad, ostatně posuďte sami. Teď už k jádru problému:). Napadlo mě, že skoro každý sběratel autogramů se specializuje na nějakou tu větev. Někdo sbírá autogramy sportovců,jiný zase jenom kosmonauty, někdo nejraději herce..... Když se tak dívám na mojí skromnou sbírku, tak si řikám, že už by bylo na Čase si na nějakou tu větev ,,sednout" a sbírat jenom nějaké autogramy. Nejvíc by mě asi bavilo sbírat herce a zpěváky, zároveň je mi trochu líto opustit sbírání jiných podpisů. Vůbec se nezajímám o kosmonauty, od těch nemám zatím ani jeden autogram a nijak zvlášť po žádném netoužím.Pak tu máme větev sportovní. Já se přiznám, že na sport jsem nikdy nebyla zvlášť nadaná, takže už z tohoto důvodu, bych se na sbírání autogramů od sportovců specializovat nechtěla. Motosport absolutně nenávidím, zvláště když jsou závody aut v přírodě, to akorát ničí lesy a plaší zvířata. Někdy když vidím nějaký takový závod, mám chuť si na něco takového někdy zajít a hodit si po některym z tech aut kamenem. Vlastně by mi to udělalo radost takhle vrhat šutry na každý to závodní auto.
.Také téma Politika jde trochu kolem mě, českou politiku vůbec nesleduji a zastávám názor, že podpis některých členů současné vlády (nechci konkrétně jmenovat) mi v budoucnu k ničemu nebude a pro mě nemá takový podpis žádnou velkou sběratelskou hodnotu. To se však týká jen některých politiků. Třeba autogram pana prezidenta Klause a jeho chotě, nebo autogramy Havlových si ráda zařadím do své sbírky (už jsem zařadila :)). Pak je tu ještě téma výtvarníci a spisovatelé a jiní literární tvůrci. Protože poměrně ráda čtu, tak tohle téma taky nejde přímo mimo mě. Jsou ještě další větve které jsem v článku nezmínila, ale vypsala jsem to, co jsem chtěla. A teď už se konečně dostávám k závěru (Uf!). Chtěla jsem se Vás zeptat,pokud sbíráte autogramy, jestli se na nějakou tu větev specializujete, nebo sbíráte tak všechno dohromady. Já otázku, jestli se mám dát na sbírání nějakých konkrétních autogramů, řeším už delší dobu, proto jsem se chtěla poradit s Vámi. Taky se Vás chci zeptat, jestli si myslíte že to má nějakou výhodu nebo nevýhodu, když sbíráte jenom nějakou skupinku autogramů. Doporučili byste mi to? Chci Vás poprosit, aby se každý sběratel autogramů který na tento článek narazí prosím vyjádřil do komentářů. Děkuji Vám že jste měli tu trpělivost a přečíst tyto řádky až do konce. Nakonec sem přidám obrázek našeho pejska a miláčka rodiny Bubáčka, aby článek nebyl celý holý. Bubáčkovi je 5 let a je to rasa Bostonský teriér.
Bubáček
 
 

Reklama