Březen 2011

Miroslav Švandrlík

29. března 2011 v 16:38 | Miri |  Literatura ČR
Tak Protože mě už delší dobu deptá prázdná schránka tak opět přidávám něco z mého archivu. Miloslav Švandrlík byl český spisovatel a ilustrátor, má moc pěkné ilustrace. Z knížek např.: Černí Baroni, Přátelé z Pravěku...

Získáno: koupě


28.března 2011

28. března 2011 v 16:39 | Miri |  Odeslané dopisy
Dnes jsem posílala mezinárodně, tak snad něco vyjde.
Sophie Thompson
'Clybourne Park'
Wyndham's Theatre
Charing Cross Road
London WC2H ODA
UK
Odesl.: dopis, fotka, nadepsaná obálka
Ralph Fiennes
Dalzell and Beresford Ltd.
26 Astwood Mews
London SW7 4DE
UK
Odesl.: dopis, 2 fotky, obálka s britskou známkou

Natalia Tena
Curtis Brown Group Ltd.
Haymarket House
5th Floor
28-29 Haymarket
London SW1Y 4SP
UK
Odesláno: dopis, 2 fotky, obálka s britskou známkou

Genevieve Grad
adresu nesmím dát
Odesl.: dopis, 2 fotky, obálka s fr. známkou

Jitka Čvančarová

25. března 2011 v 17:03 | Miri |  Herečky ČR
Celý týden mi nic nepřišlo, proto se omlouvám, že blog nebyl doplňován, ani jsem na něj neměla náladu, protože mám teď hodně restů ve škole. Proto alespoň přidávám něco z dřívějška. Autogram Jitky Čvančarové mi přišel loni na podzim, psala jsem si o autogramy ze Star Dance, a tento přišel spolu s dalšími podpisy účastníků Star Dance. Na fotce je podepsán i tanečník Lukáš Hojdan.
Jitku Čvančarovou mám ráda, např. ve filmu Kdopak by se vlka bál........

Odesláno: mail do ČT (někdy na podzim 2010)
Obdrženo: podepsané karty ze Star Dance (asi 2 týdny po odeslání mailu)
Adresa: myslím, že už autogramy ze Star Dance v ČT nemají, ale můžete to zkusit- info@ceskatelevize.cz


Martin Růžek

21. března 2011 v 17:52 | Miri |  Herci ČR
Dnes nic nedošlo, tak přidávám na blog alespoň něco ze zásoby. Herec Martin Růžek (mimochodem i Národní umělec) je známý z mnoha českých filmů i seriálů, např. Létající Čestmír, F.L. Věk.

Získáno: dárek


Facebookovská stránka blogu

17. března 2011 v 17:34 | Miri |  Moje povídání

Možná už jste si před časem všimli, že v horní části stzránky se nachází odkaz na FB stránku blogu, založila jsem jí cca před měsícem, přesně nevím, a zatím tam mám 2 fanoušky :D, vůbec si nestěžuju, za každého dobrodince jsem ráda, ale jen chci oznámit, že jsem se rozhodla, že začnu na facebookovskou stránku blogu také přidávat nové autogramy. (Ano, snažím se vás tam nalákat). Tenhle článek píšu kvůli tomu, že mi přijde zbytečný tam ty fotky vkládat pro 2 fanoušky, proto bych Vás chtěla poprosit, jestli se Vám můj blog alespoň trochu líbí a máte facebook, abyste se tam přidali. Budu se snažit co nejčastěji vkládat nové přírůstky i další novinky. Předem děkuji všem co mojí prosbu vyslyší :)

David Prachař

16. března 2011 v 21:10 | Miri |  Herci ČR
Teď jsem se dostala k počítači, takže sem přidám dnešní úspěch. Herec David Prachař se mi zdá jako sympaťák, nedávno se mi líbil např. ve filmu Ať žijí rytíři, podle mě mimochodem skvělý film nejen pro děti, já většinou nové filmové pohádky nemusím, ale tenhle mě fakt zaujal.

Odesláno: dopis, 2 fotky a lísteček (24.2.2011)
Obdrženo: mé fotky i lísteček podepsané (16.3.2011)
Adresa:
Stavovské divadlo


Jarňáky

12. března 2011 v 9:55 | Miri |  Moje povídání
Příští týden mám jarní prázdniny a odjíždím mimo civilizaci na chalupu, takže se tu pár dnů neobjevím. Pojedu asi taky někam na 1 den lyžovat, na což se moc těším. Musím to zkrátit, protože dost spěchám, tak se omlouvám. Objevím se tu možná už ve čtvrtek, nevim přesně. Zatim pa

Slavata z Chlumu a Košumberka

10. března 2011 v 15:27 | Miri |  Šlechta
Pokud si ještě vzpomínáte z Dějepisu na toto jméno, určitě to potěší mojí kamarádku. Moje kamarádka Anička je totiž potomkem Viléma Slavaty z Chlumu a Košumberka, který byl v r. 1618 při 3. Pražské defenestraci vyhozen z Pražského hradu (více info na wikipedii- zde). A protože mám dneska narozky, přinesla mi autogram svého dědečka a autogram svůj. Je to spíš taková srandička, ale moc mě potěšila.

1. Autogram- Anna Zuzana S. Slavata z Chlumu a Košumberka
to '' Mé dlouholeté přítelkyni'' neberte vážně, známe se asi 6 let. :))
*její a mé příjmení zaškrtáno

a autogram Aniččina dědečka-

Vladimír Kratina

8. března 2011 v 13:55 | Miri |  Herci ČR
Vladimír Kratina je český herec, v poslední době se objevil např. i ve StarDance. Sice mi nevrátil kartičku, ale i tak jsem moc ráda.

Odesláno: dopis, 2 fotky, kartička, ofrank.obálka (17.1.2011)
Obdr.: mé fotky podpsané (8.3.2010)
Adresa:
Činoherní klubFamílie

6. března 2011 v 16:47 | Miri |  Více autogramů
Tak k tomuto článku se Vám trochu rozepíši. 18. února letošního roku jsem byla v Divadle na Vinohradech na představení ''Famílie'', což bylo den po 80. narozeninách paní J.Jiráskové. Mimochodem díky tomu byla v divadle opravdová VIP společnost, na představení se přišli podívat nejen její kolegové s DnV, jako Oldřich Vlach, Simona Postlerová, Viktor Preiss či Svatopluk Skopal. V obecenstvu jsem zahlédla i režiséra Jiřího Menzela, herce Václava Postráneckého, primátora Svobodu a údajně tam byl i Václav Havel s chotí. Bohužel o pauze všichni VIPáci zdrhli do zákulisí a já neměla šanci. No te je teď fuk, o tom jsem se Vám tu nechtěla svěřovat. V programu představení byl založen plakátek, na kterém byla krásná fotka z představení se všemi aktéry. Tak jsem si justla že ho budu mít podepsaný. V DnV mám známou jednu paní uvaděčku, která je vždy moc ochotná a zařídí co se dá. Jednou mi nechala podepsat pana Preisse a paní Maciuchovou. Tak jsem si jí tam našla a poprosila jsem jí, jestli by nemohla za herci zaskočit. Ona ochotně odběhla, ale bohužel mi vrátila plakátek nepodepsaný s tím, že je chodba v zákulisí zasypaná kytkami pro J.J. a vůbec se tam nemůže dostat.Tak jsem odešla s nepořízenou, ale rozhodla jsem se, že podpisy na plakátek získám poštou, proto jsem psala panu Kostkovi. K dopisu jsem ještě drze přiložila lísteček, že by bylo fajn, kdyby mi na plakátek nechal podepsat ještě někoho jiného z aktérů představení. A když jsem otevřela obálku, nemohla jsem uvěřit- Byl tak hodný, že mi odchytil všechny herce. Jsem za to opravdu moc ráda, protože lepší hromadný úlovek ve sbírce ještě nemám. Je to nádherný plakátek z křídového papíru, velikost zhruba šxv 30x25 cm.

autogramy:
zleva
horní řada- Jana Hlaváčová, Michal Novotný, Ilja Racek
dolní řada- Petr Kostka, Lucie Štěpánková, Jiřina Jirásková
* na fotce je Andrea Elsnerová, která se v tomto představení ve hraní střídá s Lucií Štěpánkovou.

Petr Kostka

6. března 2011 v 16:38 | Miri |  Herci ČR
Skvělému herci Petru Kostkovi jsem psala po shlédnutí divadelní hry Famílie v DnV. Posílala jsem mu i plakátek, ale k tomu v dalším článku - odkaz na článek.
Odesláno: dopis, 2 fotky a lísteček, plakátek, ofrank. obálka (24.2.2011)
Obdrženo: mé fotky podepsané, plakátek podepsaný všemi aktéry (2.3.2011)
Adresa:
Divadlo na Vinohradech
Praha 2Jim Broadbent

5. března 2011 v 10:00 | Miri |  Herci Zahraničí
Tak z tohohle mám fakt velkou radost. Jimovi jsem posílala dopis o prázdninách ještě před zdražením poštovného a už jsem ani nedoufala v odpověď. Jim se objevil v Harrym Potterovi jako Prof. Křiklan, dále také ve filmu Cesta kolem světa za 80 dní.

Odesl: dopis, 2 fotky, obálka s britskou známkou (16.8.2010)
Obdr.: mé fotky podepsané+ jedna jeho index card podepsaná (3.3.2011)
Adresa:
Jim Broadbent
Conway Van Gelder Grant Ltd.
8-12 Broadwick Street
3rd Floor
London W1F 8HW
UK


Josef Somr

5. března 2011 v 9:48 | Miri |  Herci ČR
Jsem zpátky z lyžování, rozepisovat se tu nebudu, zkrátka to bylo skvělý. Měla jsem jen jeden pád, s kamarádkou jsme špatně vabraly zatáčku a obě jsme to nabořili do značky na kraji sjezdovky, která je teď na kusy. Ale nic se nám naštěstí nestalo. A teď k novým přírůstkům. Doma na mě čekaly 3 dopisy, 2 z nich měli českou známku. A tady je ten první. Josef Somr patří mezi mé nejoblíběnější české herce. Podepsal mi vše, co jsem mu poslala a přiložil i kraťounký dopis, mám velikou radost. Mám chuť mu odepsat a poděkovat.
Filmy např.: Dům u Zlatého úsvitu, Tři Veteráni, Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko
seriály- Byl jednou jeden dům a O zvířatech a lidech.

Odesl.: dopis, 2 fotky a kartička s nalepenou fotkou (5.2.2010)
Obdr.: obě fotky i kartička podepsané, 2 z nich věnované, krátký dopis (1.3.2010)
Adresa:
Divadlo Viola
Alois Jirásek

3. března 2011 v 8:10 | Miri |  Literatura ČR
---přednastaveno---
.
Alois Jirásek, český prozaik, politik, dramatik a autor mnoha historických románů. Např. Staré pověsti české, Psohlavci, F.L. Věk, Lucerna.
.
Získáno: dárek

Dana Syslová

1. března 2011 v 8:00 | Miri |  Herečky ČR
---přednastaveno---
.
Dana Syslová, známá česká herečka. Autogram získán osobně před časem v Divadle bez Zábradlé na představení Sonáta pro lžíci.
.
Získáno:osobně