Prosinec 2010

Vánoce milované i nenáviděné.

22. prosince 2010 v 21:43 | Miri |  Moje povídání
Rok utekl a už tu máme další Vánoce. Rozhodla jsem se že krom klasického přání se sem o Vánocích trochu rozepíšu, jestli Vás tenhle článek otraví, přeskočte ho. :)
Vánoce. Pečení cukroví, nakupování dárků, otevírání okének u adventního kalendáře, zpívání koled, otravné školní předvánoční besídky, rozbalování dárků. Ať mají lidé z Vánoc nejraději atmosféru, volno nebo dárky, všichni se na ně určitě těší. Výjmkou nejsem ani já. Ale teď už k psaní. Asi jste čekali, že se tu začnu rozplívat nad tím, jak chutnají vanilkové rohlíčky. Tentokrát se ale budu věnovat tomu, co se mi na Vánocích naopak nelíbí. Navzdory tomu, jak mám Vánoce ráda, je toho spousta.

→Mezi to, co mě nejvíc vadí je celosvětově známý tlouštík Santa Claus. Někdo ho docela snáší, ale mě už tenhle neoholenej dědula leze pěkně na nervy. Proč se na nás musí z televize, reklam a časopisů šklebit právě on? Máme přece vlastní tradici. Ať si ho v amirice namalujou třeba na sochu svobody, mě je to jedno, hlavně ať neleze k nám. Pokud Vás tento problém také zajímá, doporučuji stránku http://anti-santa.cz/
→Další věcí, o které se zmíním jsou dárky. Né že bych je nesnášela, ale jde o tohle- Když se zeptáte v současnosti dětí do 12 let co mají na Vánocích nejraději, zaručeně vám odpoví, že právě dárky. Vědí oni vůbec, proč se Vánoce slaví? Kdo to byl ježíšek? Jak, kde a proč se vlastně narodil? Ne. Chápu, že Češi jsou převážně atheisté, ale v tomhle by měli mít jasno. Neni důležitý, jestli někomu dáte dárek za 20 korun nebo za 5 tisíc. I malá maličkost určitě potěší. Dřív dostaly děti k vánocům jedny pletený rukavice a taky jim to stačilo.
Stres a shon. Před Vánocemi se toto slovo zvlášť často skloňuje. Nesnášim předvánoční nesmyslné shánění superdarů po obchodních centrech, nenávidim fronty v obchoďácích a narvaná hračkářství se santou držícím růžovovlasý bárbíny za výlohou. Vánoce jsou i o jiných věcech než jsou dárky a přiblblé suvenýry.
Výlev je u konce.

Všem návštěvníkům a spřáteleným blogařům přeji pěkné a pohodové prožití Vánoc a pěkný Nový rok. Ať se Vám splní vaše přání a sny a stále Vám chodí plno autogramů. Veselé Vánoce!

Vánoce

Marie Rottrová

22. prosince 2010 v 13:06 | Miri |  Zpěvačky ČR
Známá česká zpěvačka, např. Řeka Lásky....
Fotky jsem našla v Týdeníku Rozhlas, vystříhla a nalepila na kartičky.

Odesl.: dopis, 3 fotky, ofrankovaná obálka
Obdrženo: moje fotky podepsaný- jedna z nich věnovaná, 1 její fotka podepsaná (22.12.2010)
Adresa:
Fanklub Marie Rottrové
Žižkova 347
280 02 Kolín 3

Marie Rottrová

Marie Rottrová

Ája Vrzáňová

21. prosince 2010 v 14:01 | Miri |  Sport ČR
Za tento nádherný autogram jsem vděčná naší paní sousedce, nedavno byla s ÁV na besedě a když byla po ní autogramiáda, vzpomněla si na mě a udilala mi tím obrovskou radost. Ještě k tomu je to na nádherné fotce A4.
-Ája Vrzáňová je legenda českého krasobruslení, v roce 1949 mistrině světa a vícemistrině Evropy. V roce 1950 mistrině světa i Evropy. Po r. 1950z politických důvodů emigrovala do USA. V r. 2004 obdržela z rukou prezidenta ČR medaily za zásluhy.

Ája Vrzáňová

Jane Fonda

20. prosince 2010 v 16:35 | Miri |  Herečky Zahraničí
Olé konečně na mě po delší době vybafla obálka se zahraniční známkou, konkrétně usáckou. Odpověděla mi skvělá Jane Fonda, která současné mladé generaci možná neni tak známá, ale je skvělá ve filmech s Robertem Redfordem. Posílala jsdem jí 3 fotky, ale bohužel mi podepsala jen jednu. Pohrávám si s myšlenkou že bych jí zbývající 2 poslala ještě jednou na podpis, až budu mít víc amerických známek.
Chtěla jsem se s vámi o něčem poradit. Na fotce kterou mi podepsala je i s RR, tak mě napadlo, že bych mu tuto fotku poslala taky na podpis, ale bojím se, že by se mohlo stát, že se někde ''vytratí'' u nějaké sekretářky. Máte někdo zkušenosti s posíláním podepsané fotky znovu do světa? díky za rady.

Odesláno: dopis, 3 fotky, obálka s americkou známkou (16.11.2010)
Obdrženo: jedna moje fotka podepsaná, ostatní nepodepsané, dopis od sekretářky že má JF moc práce a mohla mi podepsat jen 1 fotku (20.12.2010)
Adresa:
Jane Fonda
The Jane Fonda Foundation, Inc.
P.O. Box 5840
Atlanta, GA 31107-0840
USA

Jane Fonda

Ilja Racek

15. prosince 2010 v 19:30 | Miri |  Herci ČR
Dnes mám velkou radost, protože mi po menší pauze konečně něco přišlo. Jsem tu jen na skok, takže fotka bude později.
Odesl.: dopis, 2 fotky a kartička, ofrankovaná obálka (2.12.2010)
Obdr.: moje fotky i kartička podepsané
Adresa: Divadlo na Vinohradech

Ilja Racek

Ondřej Havelka

8. prosince 2010 v 14:38 | Miri |  Zpěváci ČR
Tento krásný autogram mám díky Libušce Havelkové se kterou už si delší dobu píšu. Poslala mi podepsaný program na kterém je krásna fotka, takže jsem moc ráda. Ondřej Havelka je jak herec, tak i zpěvák. Líbí se mi jeho Melody Makers, úžasná muzika :)

Ondřej Havelka

Oldřich Navrátil

7. prosince 2010 v 17:01 | Miri |  Herci ČR
Oldřich Navrátil je známý český herec, seriály např. Poste Restante, Bylo nás pět, Dobrá Čtvrť. Tatínka v Bylo nás Pět zahrál absolutně perfektně, nejlepší je ten díl o Vánocích :)
Jeho autogram jsem získala jednou méně obvyklou cestou, slíbila jsem že se tu o tom nebudu vypisovat, ale můžete mu napsat do divadla pod palmovkou.
Oldřich Navrátil

Nakupování Autogramů

5. prosince 2010 v 10:35 | Miri |  Rady a tipy
...Money
Otázka první. Koupit, nebo sám zkusit získat?
Pozastavuji se už u tohoto (pro někoho) dilematu.Já osobně mám z autogramu mnohem větší radost, když ho sama nějakou cestou získám, ať už jde o poštu či o osobní setkání. Autogramy které se dají poměrně jednoduše sehnat cestou dopisu nekupuji. Je fakt, že některé osobnosti jen tak moc nepodepisují, pak samozřejmě koupi chápu. Jiné je to u nežijících osobností, tam se autogram dá sehnat poměrně těžce a většinou jiná cesta než zakoupení k nim nevede.

Otázka druhá. Kde vlastně autogramy nakupovat?
Je několik způsobů. Ten první je přes internet. Asi nejpoužívanější jsou servery jako Aukro.cz a Ebay.com. Na Aukru seženete převážně podpisy české, na ebay samozřejmě jen zahraničních, ale výjmka potvrzuje pravidlo. Při nákupu přes ebay byste měli mít založený i účet na paypal, platíte-li do cizích zemí. Jak si takový účet založit to po mě nechtějte vědět, sama nevím. Nemáte-li paypal, můžete se vždy s prodejcem pokusit dohodnout o jiném způsobu platby. U Aukrování je to s platbou mnohem jednoduší, buď peníze převedete na účet, nebo se s prodejcem domluvíte na osobním setkání. Druhý způsob nakupování autogramu je mě milejší. Moc ráda šmejdím ve šeljakých antikvariátech a sběratelských prodejnách. Né každý antik samozřejmě podpisy prodává. Já většinou šmejdím po filatelistických obchodech, ve kterých se autogramy taky semtam objevují. Specializované sběratelské prodejny jsou úplný ráj. :-)

Otázka třetí. Nekupuju padělek?
Na aukru se většinou padělky neobjevují, české autogramy jsou tam téměř vždy pravé. Se zahraničními už to tak slavané není. Vzácné zahraniční autogramy na Aukru bývají často padělky, proto doporučuji vzácné autogramy kupovat přes ebay. Tam se totiž prodávají i autogramy s certifikátem pravosti, takže pokud si jako já raději za certifikát připlatíte, doporučuji ebay. Přihazujete-li na vzácné autogramy např. zahraničních nežijících osobností na Aukru, ověřte si napřad, jestli se ten samý autogram neobjevuje na abayi nebo si na netu najděte obrázek s jiným podpisem osobnosti a srovnejte je. V případě, že nakupujete v kamenných obchodech si také na padělky dejte pozor. Je lepší si autogram v obchodě napřed vyfotit a pak doma srovnat s jinými podpisy, které najdeš na netu. U podpisu bez certifikátu ale není nikdy 100 procentní záruka že je pravý.

Odkazy na užitečné stránky:
Nákup autogramů↓

Autogramy ke srovnání↓

2.prosince 2010

3. prosince 2010 v 15:41 | Miri |  Odeslané dopisy

Včera jsem zase poslala 2 dopisy, nesthla jsem to sem přidat.

Ilja Racek
do divadla na Vinohradech
Odesl.: dopis,2 fotky, ofrankovaná obálka

Marie Rottrová
do jejího fanklubu, adresa je na jejích oficialních stránkách
Odesl.: dopis, 3 fotky, ofrankovaná obálka

Judr. Wilém Pruner

3. prosince 2010 v 14:46 | Miri |  Herci ČR
Z tohoto autogramu mám velikou radost. Panu Wilému Prunerovi jsem se chystala psát, ale v létě bohužel zemřel. Když jsem nedávno byla v jednom antikvariátu, ve kterém mají jak knížky tak další sběratelské relikvie, narazila jsem tam na jeho autogram. Jedná se o dopis od něj. Byla jsem požádána abych tu text dopisu nezveřejňovala, kdo ví někdo by to mohl obrátit naruby proti němu.

Judr. Wilém Pruner

Josef Suk

1. prosince 2010 v 15:09 | Miri |  Hudební skladatelé
Tak včera večer jsem prohrabávala hudební sešity které mám po mém dědečkovi a co nevidím. Obálka na které bylo napsáno tlustým červeným fixem ''Josef Suk 1903'' otevřela jsem a vypdla na mě podepsaná pohlednice Josefem Sukem.Ještě jsem oběvila další autogramy hudebních skladatelů, ale ty přidám zase někdy jindy.
Josef Suk starší (4. ledna 1874 Křečovice - 29. května 1935 Benešov) byl český skladatel, houslista a pedagog, žák a zeť Antonína Dvořáka. Byl velkým lyrikem české hudby na přelomu pozdního romantismu a moderny 20. stol. Spolu s V. Novákem byl nejvýraznějším představitelem Dvořákovy kompoziční školy a jedním ze zakladatelů české hudební moderny.

Josef Suk