Specializace (?)

24. března 2010 v 21:34 | Miri |  Moje povídání
Tak mě napadlo si po delší době napsat nějaký ten článek jen tak, to znamená článek plný mých řečí. Nevím jestli to byl dobrý nápad, ostatně posuďte sami. Teď už k jádru problému:). Napadlo mě, že skoro každý sběratel autogramů se specializuje na nějakou tu větev. Někdo sbírá autogramy sportovců,jiný zase jenom kosmonauty, někdo nejraději herce..... Když se tak dívám na mojí skromnou sbírku, tak si řikám, že už by bylo na Čase si na nějakou tu větev ,,sednout" a sbírat jenom nějaké autogramy. Nejvíc by mě asi bavilo sbírat herce a zpěváky, zároveň je mi trochu líto opustit sbírání jiných podpisů. Vůbec se nezajímám o kosmonauty, od těch nemám zatím ani jeden autogram a nijak zvlášť po žádném netoužím.Pak tu máme větev sportovní. Já se přiznám, že na sport jsem nikdy nebyla zvlášť nadaná, takže už z tohoto důvodu, bych se na sbírání autogramů od sportovců specializovat nechtěla. Motosport absolutně nenávidím, zvláště když jsou závody aut v přírodě, to akorát ničí lesy a plaší zvířata. Někdy když vidím nějaký takový závod, mám chuť si na něco takového někdy zajít a hodit si po některym z tech aut kamenem. Vlastně by mi to udělalo radost takhle vrhat šutry na každý to závodní auto.
.Také téma Politika jde trochu kolem mě, českou politiku vůbec nesleduji a zastávám názor, že podpis některých členů současné vlády (nechci konkrétně jmenovat) mi v budoucnu k ničemu nebude a pro mě nemá takový podpis žádnou velkou sběratelskou hodnotu. To se však týká jen některých politiků. Třeba autogram pana prezidenta Klause a jeho chotě, nebo autogramy Havlových si ráda zařadím do své sbírky (už jsem zařadila :)). Pak je tu ještě téma výtvarníci a spisovatelé a jiní literární tvůrci. Protože poměrně ráda čtu, tak tohle téma taky nejde přímo mimo mě. Jsou ještě další větve které jsem v článku nezmínila, ale vypsala jsem to, co jsem chtěla. A teď už se konečně dostávám k závěru (Uf!). Chtěla jsem se Vás zeptat,pokud sbíráte autogramy, jestli se na nějakou tu větev specializujete, nebo sbíráte tak všechno dohromady. Já otázku, jestli se mám dát na sbírání nějakých konkrétních autogramů, řeším už delší dobu, proto jsem se chtěla poradit s Vámi. Taky se Vás chci zeptat, jestli si myslíte že to má nějakou výhodu nebo nevýhodu, když sbíráte jenom nějakou skupinku autogramů. Doporučili byste mi to? Chci Vás poprosit, aby se každý sběratel autogramů který na tento článek narazí prosím vyjádřil do komentářů. Děkuji Vám že jste měli tu trpělivost a přečíst tyto řádky až do konce. Nakonec sem přidám obrázek našeho pejska a miláčka rodiny Bubáčka, aby článek nebyl celý holý. Bubáčkovi je 5 let a je to rasa Bostonský teriér.
Bubáček
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Luchana Sb ( Maruška ) Odpověď Luchana Sb ( Maruška ) Odpověď | E-mail | Web | 24. března 2010 v 21:53 | Reagovat

Bezvadnej článek teda, Já taky nesbírám Kosmonauty teda aspoň zatím myslím že žádného ve sbírce nemám, Jinak Gratuluji k novím utogramům,,,

2 Zdeněk Kmoch Zdeněk Kmoch | E-mail | Web | 25. března 2010 v 9:39 | Reagovat

Tak na úvod Bubáček je kouzelný hafík,pejsky já mám moc rád taky mám toho svého mazlíka.A co se týče specializace nech to plavat určitě se časem ukáže jaký obor máš nejraději a tomu se budeš věnovat.Mně nejvíc baví taky film a hudba,ale jsou i osobnosti z jiných oborů,které prostě mít chci.No a když někoho potkáš osobně tak ti to taky určitě nedá neříci si o autogram vždyť si sběratelka.Já ani po 5 letech nevím jestli se mám specializovat jen na úzký obor.Má to své výhody,ale i nevýhody nevíš o co se časem začneš zajímat a pak bys mohla litovat,že jsi určité autogramy nesbírala.Sport já třeba sbírám jen okrajově a oni ke mně ty autogramy chodí sami. :-)

3 Marťas Marťas | E-mail | 25. března 2010 v 12:33 | Reagovat

Ahoj, tak já se zaměřuji na sport, ale neberu to tak že sbírám jen ten.Znamená to že ze sportu mě podpisy potěší nejvíce.Jinak sbírám mix všech autogramů žádným nepohrdnu :-D .Tak ti doporučuji sbírej podpisy těch co chceš, které se ti libí a vůbec to nemusíš nijak rozdělovat do kategorií. :-)

4 Ranga sb Ranga sb | Web | 26. března 2010 v 18:51 | Reagovat

Ahojky, já píšu vždycky těm, koho mám ráda...to je fuk, jestli herce český, nebo americký zpěváky atd. Prostě chci mít kus(gram)jeho DNA:), proto je to auto-gram:)A je mi jedno jakou jejich podpisy mají hodnotu... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama