Březen 2010

Ondřej Suchý

31. března 2010 v 12:38 | Miri |  Literatura ČR
Přidávám poslední autogram za dnešek. Ondřej Suchý je mimo jiné bratr Jiřího Suchého. Dnes se nijak rozepisovat nebudu, jsem doma protože mi je příšerně špatně. Tak a já už jdu zalést do postýlky a stonat:).

Získáno: výměna

Ondřej Suchý

Sabina Laurinová

31. března 2010 v 12:34 | Miri |  Moderátoři
Tato moderátorka a herečka v současné době moderuje v TV Prima nějaký pořad.

Odesláno: mail do Primy
Obdrženo: podepsaná fotka (31.3.2010)
Adresa: normální mail do Primy

Sabina Laurinová

Dana Morávková

31. března 2010 v 12:32 | Miri |  Herečky ČR
Tato herečka se objevuje hlavně v seriálech TV Nova a Prima.

Odesláno: mail do TV Prima
Obdrženo: podepsaná fotka
Adresa: už nevím ale pokud chcete tak jí najdu, je to ta normální mailová adresa na primu.

Dana Morávková

Vojtěch Bernatský

31. března 2010 v 12:29 | Miri |  Moderátoři
Tento sympatický moderátor, hlavně u sportovních pořadů a přenosů mi udělal velkou radost. Nedavno taky zazářil v Duetech po boku Petry Janů. Dnes jsem tu jen na skok, protože jsem nemocná.

Odesláno: mail (konec února 2010)
Obdrženo: podepsaná fotka (začátek března 2010)
Adresa: nemám archivovanou, ale můžete mu psát do diváckého centra ČT.

Vojtěch Bernatský

Vladimír Brabec

29. března 2010 v 16:00 | Miri |  Herci ČR
Tak dnes ke mě doputoval autogram Vladimíra Brabce. Tento herec je známý hlavně ze seriálu 30 Případů Majora Zemana, kde stvárnil Hlavní roli. Ta fotka na které je autogram se mi moc líbí, je taková roztomilá :)

Získáno: dostala jsem ho

Vladimír Brabec

Libuše Havelková

26. března 2010 v 17:04 | Miri |  Herečky ČR
Paní Libuši Havelkouvou určitě znáte jako babičku Libušku z Kouzelné školky. Teď už tam bohužel není, ale já když jsem byla menší jsem jí zbožňovala. Stvárnila taky hodně pohádkových rolí. Paní Havelková je moc hodná, podepsala mi obě kartičky, poslala svojí fotka a ještě mi poslala přání k Velikonocům a do něj krásný dopis. Přemýšlím že bych jí napsala poděkování, protože znala i mého dědečka, hudebního skladatele, takže bych jí měla co psát.

Odesláno: dlouhý a osobní dopis,2 kartičky, ofrankovaná obálka (19.3.2010)
Obdrženo:obě karty podepsané a věnované, její fotka podepsaná a věnovaná, přání k Velikonocům s milým psaním. (26.3.2010)
Adresa: paní Havelková mě prosila abych jí nešířila a její přání plním.

Kartičky které jsem jí poslala:

Libuše Havelková 1
Libuše Havelková 2
Fotka od paní Havelkové:

Libuše Havelková 3
Přání k Velikonocům od paní Havelkové:
Přání od Libuše Havelkové

Jim Davis

25. března 2010 v 16:53 | Miri |  Malíři Zahraničí
Jim Davis je americký malíř. Autor známého a skvělého Garfielda. Podpis mám už delší dobu. Poslala jsem mu dopis, odpovědku a ještě jsem přiložila kartičku s mým vlastním obrázkem Garfielda. Nevim jestli to bylo právě mé ,,Umělecké dílo" co ho nakoplo k tomu aby mi poslal i DVD Garfielda. Kdo ví. Je to sice v angličtině, ale já základní angličtinu celkem ovládám, takže mi porozumění nedělá tak velký problém. Horší je že to byl nějaký divný formát, takže na DVD přehrávači to nešlo pustit, jenom na PC.

Odesláno: dopis,odpovědka,kartička s mojí malůvkou (15.2.2010)
Obdrženo: podepsaná karta, dopis s podpisem, DVD Garfield and Friends (začátek března 2010)
Adresa:
Jim Davis
c/o Paws Inc.
5440 E. Co. Rd. 450N
Albany, IN 47320
USA

Jim Davis
Jim Davis: dopis


Pozn.:To DVD má takový lesklý obal a blbě se fotí, tak jsem sem dala fotku co jsem našla na netu.Jim Davis :DVD

Eva Urbanová

25. března 2010 v 16:13 | Miri |  Zpěvačky ČR
Eva Urbanová je Česká operní pěvkyně-sopranistka. Je známá po celém světě. Vystupuje v Pražském Národním Divadle a získala i cenu Thálie a hlavně cenu Grammy. Docela mě štve že se podepsala nějakým lesklým fixem, který maže, takže podpis je kapku mázlý.

Odesláno: e-mail (22.3.2010)
Obdrženo: podepsaná fotka (25.3.2010)

Eva Urbanová

Specializace (?)

24. března 2010 v 21:34 | Miri |  Moje povídání
Tak mě napadlo si po delší době napsat nějaký ten článek jen tak, to znamená článek plný mých řečí. Nevím jestli to byl dobrý nápad, ostatně posuďte sami. Teď už k jádru problému:). Napadlo mě, že skoro každý sběratel autogramů se specializuje na nějakou tu větev. Někdo sbírá autogramy sportovců,jiný zase jenom kosmonauty, někdo nejraději herce..... Když se tak dívám na mojí skromnou sbírku, tak si řikám, že už by bylo na Čase si na nějakou tu větev ,,sednout" a sbírat jenom nějaké autogramy. Nejvíc by mě asi bavilo sbírat herce a zpěváky, zároveň je mi trochu líto opustit sbírání jiných podpisů. Vůbec se nezajímám o kosmonauty, od těch nemám zatím ani jeden autogram a nijak zvlášť po žádném netoužím.Pak tu máme větev sportovní. Já se přiznám, že na sport jsem nikdy nebyla zvlášť nadaná, takže už z tohoto důvodu, bych se na sbírání autogramů od sportovců specializovat nechtěla. Motosport absolutně nenávidím, zvláště když jsou závody aut v přírodě, to akorát ničí lesy a plaší zvířata. Někdy když vidím nějaký takový závod, mám chuť si na něco takového někdy zajít a hodit si po některym z tech aut kamenem. Vlastně by mi to udělalo radost takhle vrhat šutry na každý to závodní auto.
.Také téma Politika jde trochu kolem mě, českou politiku vůbec nesleduji a zastávám názor, že podpis některých členů současné vlády (nechci konkrétně jmenovat) mi v budoucnu k ničemu nebude a pro mě nemá takový podpis žádnou velkou sběratelskou hodnotu. To se však týká jen některých politiků. Třeba autogram pana prezidenta Klause a jeho chotě, nebo autogramy Havlových si ráda zařadím do své sbírky (už jsem zařadila :)). Pak je tu ještě téma výtvarníci a spisovatelé a jiní literární tvůrci. Protože poměrně ráda čtu, tak tohle téma taky nejde přímo mimo mě. Jsou ještě další větve které jsem v článku nezmínila, ale vypsala jsem to, co jsem chtěla. A teď už se konečně dostávám k závěru (Uf!). Chtěla jsem se Vás zeptat,pokud sbíráte autogramy, jestli se na nějakou tu větev specializujete, nebo sbíráte tak všechno dohromady. Já otázku, jestli se mám dát na sbírání nějakých konkrétních autogramů, řeším už delší dobu, proto jsem se chtěla poradit s Vámi. Taky se Vás chci zeptat, jestli si myslíte že to má nějakou výhodu nebo nevýhodu, když sbíráte jenom nějakou skupinku autogramů. Doporučili byste mi to? Chci Vás poprosit, aby se každý sběratel autogramů který na tento článek narazí prosím vyjádřil do komentářů. Děkuji Vám že jste měli tu trpělivost a přečíst tyto řádky až do konce. Nakonec sem přidám obrázek našeho pejska a miláčka rodiny Bubáčka, aby článek nebyl celý holý. Bubáčkovi je 5 let a je to rasa Bostonský teriér.
Bubáček

Milena Dvorská

24. března 2010 v 13:49 | Miri |  Herečky ČR
A další dnešní autogram. Jsem opravdu moc ráda, že ve své sbírce mám autogram Mileny Dvorské. Její nejznámější role byla Maruška v pohádce ,,Byl jednou jeden král"kde hrála po boku Jana Wericha a dalších známých herců.

Získáno: dostala jsem ho (24.3.2010)

Milena Dvorská

Josef Bek

24. března 2010 v 13:45 | Miri |  Herci ČR

Jupííí! Dnes jsem dostala rovnou 2 autogramy herců, kteří již nejsou mezi námi. Napřed autogram pana Josefa Beka. Hrál třeba v pohádce Hrátky s Čertem (Martin Kabát). Já si ho pamatuji hlavně z filmu ,,Synové Hor" který je natočen podle tragického příběhu závodníku Bohumila Hanče a Václava Vrbaty dne 23. března 1913.

Získáno: dostala jsem ho (24.3.2010)


Josef Bek

Naďa Urbánková

23. března 2010 v 15:22 | Miri |  Zpěvačky ČR
Dnes mi přišel opět jen jeden podpis. Zpěvačka Naďa Urbánková nazpívala třeba písničky ,,Blonďák s červenou Bugatkou" ¨, ,,Vilém peče housky" a ,,Závidím". Mě se líbí právě písnička Vilém peče housky, ale jinak paní Naďu Urbánkouvou moc nemusím, hlavně od té doby, co vísílali tu reklamu na Kosmodisk.

Odesláno: mail (začátek března 2010)
Obdrženo: podepsaná fotka,věnovaná (23.3.2010)
Adresa: nemám archivovanou, pokud byste někdo chtěl, zkusím sehnat.

Naďa Urbánková

Diandra Newlin

22. března 2010 v 13:30 | Miri |  Zpěvačky Zahraničí
Dnes mi přišel jen jeden autogram a to od americké začínající zpěvačky a herečky Diandry Newlin. Né že by to byl nějak hodně chtěný autogram, ve skutečnosti její písničky vůbec neznám. Napsala jsem jí vlastně hlavně z toho důvodu, že jsem si říkala, že by jí mohli v budoucnosti někam obsadit a mohla by být třeba slavná jako Emma Watson, nebo třeba Selena Gomez. Pak už by asi neodepisovala, takže bych se mohla chlubit jejím autogramem .To je ale jenom KDYBY. Na fotku mi sice napsala věnování ale je poměrně nečitelné. Já kdybych nevěděla že je to moje jméno, přečetla bych to jako ,,Mertam". Ale teď už dost žvástů.

Odesláno:vzkaz na webovky nebo mail, nevím přesně (cca.20.2.2010)
Obdrženo: podepsaná a věnovaná fotka (22.3.2010)
Adresa: DiandraNewlin@aol.com nebo www.diandranewlin.com

Diandra Newlin

19.března 2010

19. března 2010 v 12:05 | Miri |  Odeslané dopisy
dnes jsem se dala do psaní dopisů v češtině, po delší době.


Libuše Havelková
Adresu nesmím prozradit

Odesláno: Dopis,2 kartičky,ofrankovaná obálka
Obdrženo
----------------------------------------------


Jana Štěpánková
Divadlo na Jezerce
Na Jezerce 1451
140 00
Praha 4, Nusle

Odesláno: dopis,2 fotky,ofrankovaná obálka
Obdrženo
------------------------------------------


Jiří Suchý
Divadlo Semafor
Dejvická 27
160 00
Praha 6, Dejvice

Odesláno: dopis,2 fotky,ofrankovaná obálka
Obdrženo

Brigitte Bardot

17. března 2010 v 13:45 | Miri |  Herečky Zahraničí
Za tento autogram jsem moc ráda. Brigitte Bardot je hvězda francouzského filmu 60. let. Filmy: Drahá Brigitto, Shalako, Ženy, Rumový bulvár a Petrolejářky. Autogram jsem získala výměnou.
.
Získáno: výměna
.
Brigitte Bardot

Eva Hrušková

17. března 2010 v 13:30 | Miri |  Herečky ČR
Tak za tento autogram opět vděčím Lukášovi, kterými ho přidal jako překvapení do obálky,když jsme spolu měnili autogramy. Herečku paní Evu Hruškovou můžete znát ze staré,ještě černobílé Popelky. Natáčela i další pohádky. Ještě znovu přidám odkaz na Lukášův web. http://www.bbizzi.cz/. Lukáši, moc děkuji :)
Získáno: výměna
Eva Hrušková

Jan Přeučil

17. března 2010 v 13:14 | Miri |  Herci ČR
Tak za tenhle pěkný autogram vděčím Lukášovi,stejně jako ještě za 3 další. Přidal mi je jako takový bonus, když jsme spolu měnili. Tímto bych mu chtěla znovu moc poděkovat. Ještě odkaz na jeho web- http://www.bbizzi.cz/
.
Získáno: jako překvapení k výměně (17.3.2010)
k
Jan Přeučil

Bolek Polívka

17. března 2010 v 13:04 | Miri |  Herci ČR
Bolek Polívka je Český herec a bavič. Hrál ve filmech ROMing, U mě dobrý, Ulovit milardáře. Známá je hlavně Manéž Bolka Polívky - mě osobně se zdá, že úroveň tohoto pořadu v poslední době rapidně klesla, ale teď už dost těch řečí.
Odesláno: e-mail (14.2.2010)
Obdrženo: podepsaná fotka (17.3.2010)
Bolek Polívka

16.března 2010

16. března 2010 v 17:52 | Miri |  Odeslané dopisy
Dnes jsem poslala do světa 2 dopisy, jeden poputuje do Francie, druhý do USA.
Robert Redford
3101 E. Idas Rd.
Provo UT 84604
USA

Odesláno:dopis, 2 fotky a jedna karta,odpovědka, obálka s mojí adresou
Obdrženo
----------------------------------

Michel Galabru
Agence Babette Pouget
36, rue de Ponthieu
Paris 75008
France
Odesláno: dopis,2 fotky,odpovědka,obálka s mojí adresou
Obdrženo

John Travolta

16. března 2010 v 17:40 | Miri |  Herci Zahraničí
John Travolta je Americký herec a zpěvák, já sama ho moc nemusím, ale je hodně slavný, tak jsem mu napsala. Můžete ho znát třeba z filmu ,,Horečka sobotní noci" a "Hairspray".
Odesláno: vzkaz na webovky (cca. 17.2.2010)
Obdrženo: Podepsaná a věnovaná fotka (16.3.2010)
John Travolta